Kom-og-prøv CrossGymLøb ved KU.BE

Kom med når Sportsklubben2000 inviterer dig til gratis kom- og prøv CrossGymLøb ved KU.BE.

Onsdag den 29. januar 2020 kl. 19.30-20.30

CrossGymLøb er kombineret løbetræning og forskellige former for funktionel styrketræning.

Til kom- og prøv-træningen laver vi en fælles opvarmning, hvorefter vi løber vi en tur ned til og rundt i Grøndalsparken. Undervejs laver vi forskellige former for funktionel styrketræning.

Holdet har fokus på løberglæde, fællesskab og gode grin – ikke på tempo. Max distance 5 km.
Der er mulighed for aflåst opbevaring af pung, nøgler og telefon.

Seneste nyheder

Fri træning i hele marts måned for nye medlemmer

💰💰Vi forlænger kampagnen, så du kan træne gratis i hele marts og samtidig spare oprettelsesgebyret. 💥Der har været fart på, siden Sportsklubben 2000 slog dørene op mandag d. 17. februar, men vi er slet ikke i mål endnu. Derfor har vi valgt, at vores opstartstilbud...

Så er Sportsklubben på banen….

Så blev det endelig uge 8 og alle vores hold er startet op. Vi har budt de første medlemmer velkommen og vi ser en masse nye ansigter ude på holdene til prøvetimer.   Som en opstartsgave kan du melde dig ind og få resten af februar gratis og samtidig spare...

Gratis prøveevents i uge 6

Klubben åbner officielt efter vinterferien, men afholder allerede nu prøvetræninger. Tilmelding er ikke nødvendig - du møder bare op. 4. feb. Kl.16:00 Motionsboksning i Hermeshallen- https://www.facebook.com/events/513725082614635/ 5. feb. Kl. 06:30 Dancefit i...