Træn CrossGymLøb med os udendørs, hver onsdag i maj, juni og juli.

CrossGymLøb 19:30 – 20:30, hver onsdag.

Fra onsdag d. 6. maj kan vi atter tilbyde CrossGymLøb, der foregår ude i den frie natur på stierne og plænerne i og omkring Grøndalsparken med start og mål ved KU.BE. Vores dygtige instruktør Rikke er klar til at tage imod jer med højt humør og et veltilrettelagt program.

Du er velkommen til at komme og prøve gratis første gang, men for at sikre, at vi kan overholde kravet om kun at samles max 10 personer, skal tilmelding til CrossGymLøb ske på Motivu.

Skulle du efterfølgende have lyst til at fortsætte i Sportsklubben 2000…så melder du dig ind her.

Obs: der vil ikke være mulighed at benytte KU.BU´s toiletter og andre faciliteter, ligesom der ikke vil være opbevaringsmulighed for værdigenstande – telefon, pung og nøgler.

CrossGymLøb afvikles selvfølgelig under forudsætning af, at vi overholder myndighedernes retningslinjer og DIF´s og DGI´s anbefalinger vedrørende deltagelse i udendørs idrætsaktiviteter.

Vi glæder os til at se jer i det dejlige forårsvejr.

Seneste nyheder

Fri træning i hele marts måned for nye medlemmer

💰💰Vi forlænger kampagnen, så du kan træne gratis i hele marts og samtidig spare oprettelsesgebyret. 💥Der har været fart på, siden Sportsklubben 2000 slog dørene op mandag d. 17. februar, men vi er slet ikke i mål endnu. Derfor har vi valgt, at vores opstartstilbud...

Så er Sportsklubben på banen….

Så blev det endelig uge 8 og alle vores hold er startet op. Vi har budt de første medlemmer velkommen og vi ser en masse nye ansigter ude på holdene til prøvetimer.   Som en opstartsgave kan du melde dig ind og få resten af februar gratis og samtidig spare...

Gratis prøveevents i uge 6

Klubben åbner officielt efter vinterferien, men afholder allerede nu prøvetræninger. Tilmelding er ikke nødvendig - du møder bare op. 4. feb. Kl.16:00 Motionsboksning i Hermeshallen- https://www.facebook.com/events/513725082614635/ 5. feb. Kl. 06:30 Dancefit i...

Kom-og-prøv CrossGymLøb ved KU.BE

Kom med når Sportsklubben2000 inviterer dig til gratis kom- og prøv CrossGymLøb ved KU.BE. Onsdag den 29. januar 2020 kl. 19.30-20.30CrossGymLøb er kombineret løbetræning og forskellige former for funktionel styrketræning. Til kom- og prøv-træningen laver vi en...