Træn CrossGymLøb med os udendørs, hver onsdag i maj, juni og juli.

CrossGymLøb 19:30 – 20:30, hver onsdag.

Fra onsdag d. 6. maj kan vi atter tilbyde CrossGymLøb, der foregår ude i den frie natur på stierne og plænerne i og omkring Grøndalsparken med start og mål ved KU.BE. Vores dygtige instruktør Rikke er klar til at tage imod jer med højt humør og et veltilrettelagt program.

Du er velkommen til at komme og prøve gratis første gang, men for at sikre, at vi kan overholde kravet om kun at samles max 10 personer, skal tilmelding til CrossGymLøb ske på Motivu.

Skulle du efterfølgende have lyst til at fortsætte i Sportsklubben 2000…så melder du dig ind her.

Obs: der vil ikke være mulighed at benytte KU.BU´s toiletter og andre faciliteter, ligesom der ikke vil være opbevaringsmulighed for værdigenstande – telefon, pung og nøgler.

CrossGymLøb afvikles selvfølgelig under forudsætning af, at vi overholder myndighedernes retningslinjer og DIF´s og DGI´s anbefalinger vedrørende deltagelse i udendørs idrætsaktiviteter.

Vi glæder os til at se jer i det dejlige forårsvejr.

Seneste nyheder

Sportsklubben 2000 bliver en del af SAGA

Sportsklubben 2000 startede i februar 2020, og har siden været svært udfordret af COVID-19. Det har været rigtig træls, og vi er først nu her medio april 2021 ved at komme op i gear igen. Men det er ikke kun træls, og kort før jul landede vi en aftale med den gamle og...

Masser af nye hold på efterårsprogrammet

Hverdagen er så småt ved at melde sig for de fleste - ferien er slut, og arbejde, skole og idrætsaktiviteter bliver igen en fast del af uge-skemaet. Det gælder også for Sportsklubben 2000, der for alvor sætter sensommer-turbo på aktiviteterne. Fra uge 33 vil der være...

Fri træning i hele marts måned for nye medlemmer

💰💰Vi forlænger kampagnen, så du kan træne gratis i hele marts og samtidig spare oprettelsesgebyret. 💥Der har været fart på, siden Sportsklubben 2000 slog dørene op mandag d. 17. februar, men vi er slet ikke i mål endnu. Derfor har vi valgt, at vores opstartstilbud...

Så er Sportsklubben på banen….

Så blev det endelig uge 8 og alle vores hold er startet op. Vi har budt de første medlemmer velkommen og vi ser en masse nye ansigter ude på holdene til prøvetimer.   Som en opstartsgave kan du melde dig ind og få resten af februar gratis og samtidig spare...